Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Za měsíc končíme!

Ohlásil soubor Pražského komorního divadla. A připravil pro všechny své obdivovatele ještě jedno krásné představení. Hodina, ve které jsme o sobě nevěděli, je představení beze slov, v němž si ale můžeme připomenout šíři a hloubku Pařízkova a Jařabova (a trošku i všech ostatních, hereckých i nehereckých protagonistů) řezu do středoevropské duše. Za hodinu po umělecké stránce asi nejpovedenějšího představení poslední sezóny díky.
Představení a jeho závěr – zažijte! – jsou poděkováním souboru a vedení divadla všem příznivcům. Během jediné hodiny si připomenete nejen jedenáct úchvatných sezón divadla, ale zároveň se dotknete každého z herců a každého z fenoménů analyzovaných těmi nejinspirativnějšími literárními a dramatickými umělci našeho prostoru a doby. Dotknete se sebe, své rodiny, obce, svého veřejného prostoru, své politiky, její podlosti a vlezdozadkovství, malosti a špatnosti, sprostoty a arogance, na níž ostatně dojela jak scéna v Komedii, tak na ní dojede celý soudobý český stát – a která bytuje někde v našem společném dědictví, v hloubi každého z nás. Hodina, po níž o sobě víme! Teď je jen na nás, jak s tímto objevem či s těmi všemi objevy naložíme.

Lepší recenzi paní M. Reslové naleznete zde: http://www.prakomdiv.cz/Clanek.aspx?id=674.


    hodnotili 2 uživatelé

2 komentáře k příspěvku

  1. avatar

    Něco málo k příspěvku ke shlédnutí zde (http://www.odaha.com/tomas-odaha/recenze/divadlo/divadlo-komedie/hodina-ktere-jsme-o-sobe-nevedeli). Je mi to líto, ale asi je dobré v nejlepším skončit. Ne však pro nás, pro kulturu hlavního města a pro české divadlo!
    Pořad Kulturama o poslední Pařízkově inscenaci v Komedii zde

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.